niedziela, 27 lipca 2014

Tanie linie lotnicze dla Ciebie ? (aktualizacja)


 http://4youairlines.com/pl/
Od około tygodnia poszukiwacze tanich biletów lotniczych żyją informacją o ofercie 4YouAirlines. Sprzedaż ma ruszyć od 1 sierpnia, a połączenia (wykonywane od 3 listopada) na kierunkach europejskich mają kosztować już od 47 PLN.

Kierunki – wyloty z Łodzi i Rzeszowa. Łódź może kusić zarówno swoich mieszkańców jak i całe województwo mazowieckie – w końcu obecnie ze stolicy możemy dostać się tam autostradą bardzo szybko. W sumie z Poznania też nie będziemy mieć najdalej. A więc to lotnisko może być sporą konkurencją dla Okęcia, Modlina i Poznania.
Oferowane trasy są skrojone dla pracujących czy w Anglii czy też we Włoszech – wiadomo jednak, że z niskokosztowych lotnisk np.: w Londynie Stansed czy Mediolan-Bergamo można znaleźć atrakcyjne połączenia dalej innymi tanimi przewoźnikami.
 http://4youairlines.com/pl/
Sam przewoźnik lotniczy jest nowy – i trudno nawet napisać, że „jest” – bo po pierwsze nie lata, a po drugie nie ma prawa nawet latać – przynajmniej na razie nie ma koncesji (wykaz przewoźników posiadającychkoncesję Urzędu Lotnictwa Cywilnego).
Pierwsze skojarzenia – „kolejne OLT” !!! Ale nie, tu nie mamy właściciela robiącego podejrzane interesy.  Udziałowcem przewoźnika jest biuro podróży Alfa Star – temu nie należy się dziwić – logiczne jest, że biuro chcąc obniżyć koszty zlecania innym przewoźnikom obsługę lotów swoich wycieczek – po prostu zakłada swojego przewoźnika. Jednak wycieczki wycieczkami a tutaj mamy wyraźnie mowę o lotach regularnych na trasach raczej mało czarterowych. W dodatku mają się one zacząć na początku listopada – czyli po letnim sezonie, który zawsze jest żniwem dla operatorów.  Rozpoczęcie operacji zimą jest dość ryzykowne i kosztowne, w dodatku kapitał zakładowy przewoźnika w wysokości 600 tys. złotych również nie napawa optymizmem. Internety wspominają też o pracownikach firmy 4YouAirlines, którzy pracowali wcześniej właśnie w OLT – jednak świtek lotniczy jest tak specyficzny i mały, że to by mnie nie odstraszało.
Ale hmmmm to tanio…. nawet bardzo tanio. Kusi bardzo kusi….
Ja bym od razu ich nie przekreślała, ale jeśli zdecydujecie się skorzystać z promocji to lepiej jest użyć do zakupu kart kredytowych z opcją chargeback (możliwość zwrotu pieniędzy w przypadku nie wykonania opłaconej usługi).
Ciekawe ile będzie tych promocyjnych ofert 1 sierpnia ? Bo kusi …… I zaczynam myśleć o fajnych wypadach do ciepłych Włoch czy Hiszpanii zimą czy o weekendowej wizycie w Brukseli u znajomych przy kuflu Chimay…
I tak prywatnie – fajnie by było mieć taniego polskiego przewoźnika z prawdziwego zdarzenia na polskim niebie :)
A jakie jest Wasze zdanie ?


Aktualizacja z 1 sierpnia: Linie ogłosiły na swojej stronie internetowej i fb, że przekładają rozpoczęcie sprzedaży biletów. Z jednej strony to uwiarygodnia przewoźnika - póki nie ma stosownych decyzji ULC (oficjalne info ze strony ULC) nie chce brać pieniędzy od przyszłych klientów.....

3 komentarze:

  1. Z ciekawością czekam co będzie dalej i zaglądam na ich stronę. Liczę, że jednak Coś będzie :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Pewnie niedługo dadzą znać na stronie lub na Facebooku

    OdpowiedzUsuń
  3. Cenna rada odnośnie płacenia kartą za bilety lotnicze. Nauczeni przykładem Olt Express powinniśmy brać pod uwagę różne scenariusze. Ale, oby latały jak najdłużej...

    OdpowiedzUsuń

Zapraszam do komentowania