środa, 2 lipca 2014

Jak przestać dźwigać 120 kg miesięcznie*


Pijemy duuuużo – wody oczywiście J

Trzeba  to wszystko najpierw przytachać do domu, a potem wyrzucać puste butelki.

Nie raz na wyjeździe szukaliśmy nocą sklepu otwartego o 21-ej, żeby kupić wodę.

Kiedyś na wizycie w Filtrach Warszawskich tłumaczono nam, że spokojnie kranówkę warszawską można pić. Ja czasami piłam ale posmak chloru zostawał L

Rozwiązaniem mogą być dzbanki filtrujące typu Britta – czyli wlewamy kranówkę i filtrujemy dzbankiem.

Ale to też nie do końca mi pasowało – nadawało się stacjonarnie w domu, ale przy wychodzeniu gdzieś pozostawało branie ze sobą butelek, wielu butelek….

Efekt  taki, że nasza czteroosobowa rodzina zużywa dziennie 2-3 butelki wody o pojemności 1,5 litra.

A w zasadzie zużywała bo od jakiegoś czasu korzystamy z butelek Bobble
Oczywiście nie cały czas bo w szkole u dzieciaków są baniaki z wodą i w pracy również, ale ja z moją buteleczką się nie rozstaję – może być pusta ale jest J. Bo pusta daje mi możliwość napełnienia jej kranówką i na bieżąco filtrowania kiedy chcę i gdzie chcę. Wreszcie nie muszę myśleć ile wziąć butelek na wycieczkę rowerową czy na wyjazd za miasto samochodem.

Używanie tej butelki ma sporo plusów:
- jest ekologiczna (zamiast wyrzucania na śmietnik butelek mieszczących 150 litrów wody mamy jedną, którą możemy używać cały czas),
- oszczędza nasze pieniądze, czas i kręgosłup  – zamiast kupowania i dźwigania kolejnych butli z wodą mamy butelkę, którą możemy mieć zawsze przy sobie i w razie czego napełniać wszędzie kranówką (w domu, szkole, kawiarni, restauracji, pracy), liczyłam, że litr wody kosztuje z niej ok. 0,2-0,3 PLN (zakładając koszty filtra wymienianego co 2 miesiące),
- jest po prostu ładna – fajnie się prezentuje, wygląd można zmieniać wymieniając co 2 miesiące filtr połączony z ustnikiem – dostępne w różnych kolorach, przykuwa wzrok i już nie raz spotkałam się z pytaniami na jej temat.

https://brew-randall.herokuapp.com/Ly9zY29udGVudC1iLmNkbmluc3RhZ3JhbS5jb20vaHBob3Rvcy14cGYxL3Q1MS4yODg1LTE1LzEwNDI0NTQwXzE0MzQwOTg2MDAyMDM2ODNfNzcyMDI5NTU0X2EuanBn https://brew-randall.herokuapp.com/Ly9zY29udGVudC1hLmNkbmluc3RhZ3JhbS5jb20vaHBob3Rvcy14cGExL3Q1MS4yODg1LTE1LzEwNTA3NzkzXzY1OTgxOTE4MDc3MTgxM184MDAxMzcxNjJfYS5qcGc=

Bobble kupicie w Amazon – tam zdecydowanie jest najtańsza (ok. 9 USD za butelkę z filtrem) – jest to opcja dla osób mieszkających w USA bądź chwilowo tam przebywających – w innym przypadku koszt dostawy do Polski się nie kalkuluje (no chyba, że kupujecie więcej rzeczy na Amazon i koszty dostawy się rozkładają).

Butelka jest dostępna w wersjach zwykłych, sportowych, dla dzieci 550 i 750 ml.

Droższa (ok. 50 PLN) jest na Allegro – tam też możecie na bieżąco dokupować filtry (po ok. 30 PLN) do niej w przeróżnych kolorach zmieniając design.

Na wyprawę do Indii bym jej nie zabrała (stan kranówki nawet w dużych miastach pozostawia sporo do życzenia) ale na podróże po np.: Europie, Ameryce Północnej czy Australii jak najbardziej.

 * w tytule założyłam zużycia 4 litrów wody dziennie.

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zapraszam do komentowania