poniedziałek, 8 kwietnia 2013

A może pojedziemy Tomkiem ?Z pewnością każde dziecko zna film „Tomek i przyjaciele” .
Dlatego warto rozbudzić dziecięcą fascynację i zamiast samochodem czy autobusem pojechać na weekendowy wyjazd pociągiem. 


To nie jest "kuleczkownia" bądź inny plac zabaw w trenderskiej kawiarni bądź innym nowowczesnym centrum handlowym ale Strefa Małego Podróżnika w PKP Intercity !

Dla najmłodszych czeka tu mnóstwo atrakcji – gry, bajki kanału Boomerang i specjalne menu Wars. Znajdziemy tu tablice do rysowania kredą, wygodne pufy.

Starszaki chętnie pobawią się grami planszowymi i puzzlami.
W wagonie zamontowane zostały monitory, na których są wyświetlane kreskówki - seriale znane z emitowanego na kanale Boomerang pasma pt. Cartoonito, którego treści dedykowane są przedszkolakom. Mali podróżni mogą zobaczyć przygody „Bananów w piżamach”, rozśpiewanych bohaterów „Jelly Jamm”, zawsze skorych do zabawy „Wło-cha-cha-czy” i niesfornych „Maluchów w pieluchach”.

To może być nielada atrakcja przejażdżka takim wagonem, dzieci zajmą się zabawą, a Rodzice będą mogli odpocząć.
Toalety wyposażono w przewijaki, a na korytarzu wydzielono przestrzeń na wózki dziecięce oraz dodatkowe miejsce na większe bagaże.

Warto skorzystać z oferty WARS „Kids’ Menu” - tam znajdziemy takie dania jak omlet z konfiturą lub kawałki kurczaka w panierce.

Aby podróżować wagonem ze strefą dla dzieci, należy podczas zakupu biletu na pociąg Ex Tatry lub Beskidy wskazać kasjerowi wagon dziecięcy. Bilety na przejazd dostępne są w trzydziestodniowej przedsprzedaży w kasach.

Oba wagony oferują po 54 miejsca siedzące i są objęte całkowitą rezerwacją miejsc. Osobom podróżującym z dziećmi polecamy skorzystanie z oferty Bilet Rodzinny.

Na razie specjalne wagony kursują w składach pociągów Express Tatry na trasie Warszawa – Zakopane – Warszawa (przez Kraków) i Express Beskidy na trasie Warszawa – Bielsko-Biała – Warszawa (przez Katowice).
Czyli całkiem popularne trasy Warszawa-Kraków czy też do Katowic mamy zapewnione z obsługą dla dzieci.

W planach PKP Intercity jest uruchomienie kolejnych wagonów z placem zabaw.
Podgrzanie posiłku dla dziecka czy wyparzenie butelki jest zawsze (niezależnie od posiadanej klasy biletu oraz czy jedzie w składzie specjalny wagon dla dzieci) w wagonach WARS bezpłatne.Polskie koleje również się zmieniają i nie raz mogą nas zaskoczyć jakością swoich usług.


Do podróży zachęci dzieci z pewnością wierszyk „Lokomotywa” – wiadomo klasyka Tuwima. Rozkładane wygodne wydanie oferuje wydawnictwo G&P – za całe 6,9 PLN do dostania tutaj:
 

 No to gwizd no to świst i odjaaaazd
 

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zapraszam do komentowania